środki do mebli środki to tapicerki sam. retusz skór sklep


    Co powinniśmy wiedzieć?
     Cykliczne czynności pielęgnacyjne:

bottom.php
Skóra - podstawowe informacje:

Posiadając meble skórzane powinniśmy odpowiednio o nie zadbać.
Wynika to z właściwości i wymogów jakie stawia
przed nami ten naturalny materiał.

Co niszczy skórę a co jej pomaga?
Jak zadbać o skórę?Cykliczne czynności pielęgnacyjne:

Dbając o skórę należy przestrzegać pewnych zasad takich jak sposób i częstotliwość czyszczenia, rodzaje środków użytych do pielęgnacji oraz ich stosowanie.

Jak często czyścić skórę?
Jakie są podstawowe zasady?Jak rozpoznać rodzaj skóry?

Właściwe rozpoznanie rodzaju skóry jest podstawą do skutecznego jej pielęgnowania i czyszczenia. Naucz się robić to właściwie...
Potrzebujesz pomocy ? Zapytaj!

RAZ NA TYDZIEŃ

ODKURZANIE

Podstawowym sposobem dbałości o wyroby skórzane jest ich regularne odkurzanie (dotyczy to zwłaszcza mebli), co wydatnie ogranicza kumulację zabrudzeń. Zwykle odkurzamy i sprzątamy domy w cyklu tygodniowym i właśnie wtedy zalecamy także poświęcenie kilku minut na odkurzenie skórzanych mebli.

Odkurzanie na sucho, bez detergentów i wody jest szybkie przy zastosowaniu specjalnej ściereczki do kurzu. Brak wody przy wycieraniu kurzu wcale nie oznacza, że kurz jest częsciowo wycierany, a częściowo wzbija się i znowu osiada. Ściereczki przeznaczone do odkurzania mebli nie pozostawiają smug oraz wchłaniają więcej kurzu niż typowe.

2-4 RAZY W ROKU

Należy wykonywać pełne zabiegi czyszcząco-konserwujące z wykorzystaniem ZESTAWÓW PIELĘGNACYJNYCH. Częstotliwość zależy od intensywności użytkowania i od indywidualnej oceny stopnia zabrudzenia, nie należy jednak robić przerw dłuższych niż 6 miesięcy (maksymalna trwałość powłoki impregnującej).

CZYSZCZENIE

W trakcie czyszczenia (preparatem czyszczącym) należy zwrócić uwagę zwłaszcza na miejsca mocno naciągnięte i takie, które mają kontakt z ludzką skórą i włosami (podłokietniki, oparcia, zagówki itp.) Czyszczenie ma na celu usunięcie brudu, a nie jego tylko rozcieranie, tak więc należy pamiętać o płukaniu gąbki używanej do czyszczenia. Możecie przekonać się jak brudna była skóra jeśli przygotujecie pojemnik z czystą wodą do płukania gąbki. Wykorzystanie gąbki i piany jest najbardziej efektywnym czyszczeniem - gąbka doskonale układa się do porów skóry, a piana penetruje, spulchnia i wiąże zabrudzenia.

KONSERWACJA

Po każdym skończonym czyszczeniu należy pokryć skórę kremem zabezpieczającym aby zapewnić właściwą ochronę przed wodą, olejami i alkoholem. Krem naklada się miękką bawełnianą ściereczką na całej powierzchni ze szczególnym uwzględnieniem miejsc o których była już mowa przy czyszczeniu. Krem ochronny konserwuje i impregnuje skórę tworząc cienką bezbarwną powłokę (paroprzepuszczalną). Dzięki temu w wypadku zabrudzenia skóry substancją płynną nie penetruje ona skóry, a jedynie pozostaje na jej powierzchni.
Jest wskazane aby dokonać pierwszego zabiegu konserwującego od razu po kupnie wyrobu ze skóry, zmniejsza to ryzyko trwałego zaplamienia i ułatwia kolejne czyszczenia.
W wypadku skór już używanych, środki pielęgnacyjne pozwalają na zahamowanie procesu niszczenia skóry oraz na jej dalsze zabezpieczenie.
Tak więc mamy 3 proste zabiegi (odkurzanie, czyszczenie i konserwacja), które nie zajmują dużo czasu, a gwarantują dużą różnicę w wyglądzie skór w porównaniu z tymi, które nie są pielęgnowane.


bottom.php