Korzyści z modyfikowanej formuły mleka dla noworodków

Powszechnie wiadomo, że mleko matki jest najlepszym źródłem pożywienia dla noworodków. Jednak nie wszystkie młode matki są w stanie wyprodukować wystarczającą ilość mleka lub prawidłowo je odciągnąć. W takich przypadkach na ratunek przychodzi mleko modyfikowane. Mleko modyfikowane dla noworodków dostarcza dziecku niezbędnych składników odżywczych i witamin. Jest szczególnie przydatny dla niemowląt, które są wcześniakami lub mają inne schorzenia, które uniemożliwiają im prawidłowe trawienie mleka matki. W naszym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o modyfikowanej formule mlecznej dla noworodków i jej zaletach.

Czy mleko modyfikowane jest niezbędne dla noworodków?

mleko modyfikowane w sklepie Bee jest substytutem mleka matki. Jako taki nie jest niezbędny dla noworodków. Jest to jednak najczęstszy i najbardziej niezawodny sposób karmienia niemowląt, których matki nie są w stanie zapewnić mleka matki.

Istnieje wiele powodów, dla których matki mogą nie być w stanie zapewnić mleka matki:

– mogły urodzić dziecko zbyt wcześnie po porodzie;

– mogą mieć niewystarczającą tkankę gruczołową lub ich piersi mogą być zbyt pełne siary (pierwszy rodzaj mleka, który pojawia się)

– ich sutki mogą być obolałe lub popękane;

– mogą mieć infekcję w sutkach;

– mogą mieć niski poziom niektórych hormonów potrzebnych do karmienia piersią

Mleko modyfikowane to specjalny rodzaj preparatu dla niemowląt, który został zaprojektowany tak, aby był łagodniejszy dla żołądka niż zwykłe preparaty mleczne. Mleko modyfikowane zawiera większe ilości białka, przy zachowaniu minerałów i witamin. Mleko modyfikowane jest zalecane dla dzieci, które mają problemy z trawieniem zwykłej mieszanki lub mleka matki. Może to być spowodowane zespołem jelita drażliwego (IBS) lub innymi zaburzeniami trawienia. Można je również podawać niemowlętom, które są wcześniakami lub przeszły operację, która uniemożliwia im prawidłowe trawienie pokarmu. Ponieważ mleko modyfikowane dla noworodków jest łagodniejsze dla brzuszka, jest to dobra opcja dla dzieci z kolką, biegunką.

Korzyści z mleka modyfikowanego dla noworodków

Mleko modyfikowane to rodzaj sztucznego mleka dla niemowląt, które naśladuje naturalne mleko matki. Może być wytwarzany z mleka krowiego, koziego lub sojowego i ma wyższą zawartość białka niż mleko matki.

Mleko modyfikowane jest używane nie tylko przez matki, które nie mogą lub nie chcą karmić piersią, ponieważ często jest to wygodniejsze. Mleko modyfikowane jest również korzystne dla niemowląt, ponieważ może być dostosowane do ich potrzeb, a jego skład może być monitorowany przez lekarzy. Oto główne korzyści płynące z mleka modyfikowanego dla noworodków:

– Białko, minerały i witaminy są w mleku modyfikowanym dla noworodków, dzięki czemu jest ono łagodniejsze dla żołądka dziecka.

– Ponieważ białko jest w mleku modyfikowanym dla noworodków na wysokim poziomie, może być ono łatwiejsze do strawienia dla wcześniaków.

– Odpowiednia ilość minerałów obecnych w mleku modyfikowanym dla noworodków jest łatwiejsza do przetworzenia przez nerki dziecka.